Beseda o šikaně i ukázky audioknih zpestří letošní Svět knihy

10.05.2011 00:00

Nakladatelství Portál připravilo na 17. ročník mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy Praha odborný i oddychový program pro dospělé i děti. Je soustředěn na sobotu 14. května.

Šikana v současné škole je název besedy s Michalem Kolářem, předním českým odborníkem na šikanu, psychoterapeutem a etopedem. 14. 5. od 10 hod. bude v Autorském sále odpovídat na dotazy rodičů i učitelů, jak bojovat se šikanou a jak správně postupovat ve škole i doma tak, aby poskytli obětem šikany, dětem a dospívajícím, potřebnou pomoc. Michal Kolář také představí svoji knihu Nová cesta k léčbě šikany, v níž se věnuje i formám, jako jsou kyberšikana, šikana učitelů, šikana v mateřských školách apod.

Daniela Krolupperová,Věra Provazníková, Jiří Žáček a Pavel Jurkovič budou 14. 5. od 13 hod. na stánku Portálu L604 podepisovat své knihy pro děti. D. Krolupperová představí Zákeřné keře, pohádkový příběh o vílách ověnčený již několika cenami. V. Provazníková, známá spisovatelka, dramatička a malířka, letos vydala v Portálu poetickou Listopadovou pohádku o holčičce, která hledá kamaráda v kouzelném světě své fantazie. Básník Jiří Žáček a hudební pedagog Pavel Jurkovič připravili pro děti „zpívající“ knížku Jak počítají koťata – soubor 50 zhudebněných básniček, jejichž tištěnou podobu doprovází CD s písničkami.

Audioknihy Portálu představí 14. 5. od 16 hod. v sále Rosteme s knihou v literárním čtení jejich herečtí interpreti. Simona Babčáková bude číst ukázku z románu Spratek (autorka T. L. Hayden), jehož zvuková podoba získala cenu Nejlepší audiokniha roku 2010. Světoznámý román Tančím tak rychle, jak dokážu (B. Gordon) představí v ukázce Simona Postlerová. Výběr z Nejkrásnějších židovských legend (V. Malka) přečte Otakar Brousek a Jiří Dvořák propůjčí hlas Vánočním příběhům pro potěchu duše (B. Ferrero).

Slovník roku 2011
Velký psychologický slovník autorů Pavla a Heleny Hartlových získal 1. cenu odborné poroty za výkladový slovník v soutěži Slovník roku 2011. Autoři i zástupci Portálu převezmou cenu 13. 5. ve 14 hod. v Literárním sále.

Červená kniha C. G. Junga se slevou 20 %
Portál nabídne na stánku L604 v levém křídle Průmyslového paláce knihy ze všech edičních řad se speciální veletržní slevou 20 %, a to včetně Červené knihy C. G. Junga. Její první vydání loni v říjnu bylo rozebráno během dvou měsíců a ti, na které se nedostalo, si nyní mohou výhodně pořídit dotisk. Představena bude také kompletní produkce časopisů Portálu – Psychologie dnes, Děti a my, Rodina a škola, Informatorium 3 – 8 a všichni zájemci budou mít možnost výhodně získat jejich předplatné. Portál jako jeden z mála vystavovatelů letos opět na stánku nabízí možnost platby kartou.

 

Tento článek je tisková zpráva nakladatelství Portál.

 

Diskusní téma: Beseda o šikaně i ukázky audioknih zpestří letošní Svět knihy

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek