Střípky z Fragmentu – 18. týden

01.05.2011 22:31

Z nakladatelství Fragment tento týden představím tři tituly věnované dětem a nastíním novinku, která se chystá na vydání a která bude uvedena na blížícím se veletrhu Svět knihy…

 

Pro nejmenší děti je určena knižní podoba příběhů z časopisu Báječná školka. Má název po svých představitelích – Matýsek a Majdalenka, báječné čtení pro nejmenší. Celá knížka je plná příběhů těchto skřítků z Písmenkova, které zažívají při svých dobrodružstvích. Děti se například dozví, jak Matýsek a Majdalenka pomáhali sněhulákovi ze Sněhulákova, jak vařili či pomáhali drakovi. Jednotlivé pohádky jsou střídány s komiksovými příběhy. Příběhy sepsala Inka Rybářová a Marie Kšajtová a jsou bohatě doplněné ilustracemi Antonína Šplíchala.

 

Pro ty děti, které mají rády zvířátka a chtěli by se o nich dozvědět něco víc, je určena kniha Zvířata ČR – fakta a zajímavosti. Děti se seznámí nejen s těmi, které už znají, ale dozví se i zajímavosti, o kterých možná ještě neslyšeli. Například to, že na jižní Moravě lze potkat největšího pavouka Evropy. Tato encyklopedie je určena pro děti od devíti let a je doplněna množstvím fotografií.

 

Zdeněk Svěrák je mezi dětmi známý svými pohádkovými příběhy a v nakladatelství Fragment nyní vychází jeho další knížka s názvem Šupy dupy duk a jiné písničky. Jak název napovídá, bude se zpívat. Knížka je vlastně leporelem pro nejmenší děti od dvou let, plné známých písniček Zdeňka Svěráka, jako je například Strašidýlko Emílek nebo Narozeninová. Leporelo je doplněno hezkými ilustracemi Ladislavy Pechové.

 

Tak a teď k novince, kterou nakladatelství Fragment chystá na vydání. Kniha pochází ze soutěže Hledá se autor bestselleru, která zaznamenala mnoho ohlasů, přišlo do ní přes čtyři sta povídek.  Sborník bude obsahovat pět nejlepších povídek z této soutěže, každou jinou, ale zcela novou, od dosud neznámých autorů. Určitě se máme na co těšit. Kniha dostala název Hledá se autor bestselleru – Povídky 2011.

 

Ohodnoťte tento článek:


Catalog Rating

Diskusní téma: Střípky z Fragmentu – 18. týden

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek