Irena Obermannová: Sex po telefonu

25.04.2011 13:54

Kniha o jednom geniálním nápadu a lásce jako cvok.  Eliška, Sára a Jarda nedávno překročili čtyřicítku. Zplodili děti, zařídili rodinné hnízdo a teď najednou nevědí, jak a s kým by měli žít. Rozhodnou se tedy žít všichni společně se svými dětmi a založí tak "supermoderní rodinu". Živí se poněkud svérázným způsobem - provozují sex po telefonu. Je zcela nevyhnutelné, že jim právě tento způsob obživy přinese spoustu nečekaných setkání, a vůbec všem třem obrátí život naruby…

 Vychází 14. března, 208 stran, cena 229 Kč.

 

Hrdinky, bývalé spolužačky Sára a Eliška, nevybočují z řad obermannovských žen: obě jsou zralé emancipované intelektuálky kolem čtyřicítky, kterým se manželství ani kariéra nevyvedly. Nastalou situaci řeší pragmaticky: společně s Eliščiným synem Tadeášem a Sářinou dospívající dcerou Valérií se nastěhují do Eliščina domku.

Založí v něm idylickou rodinu moderního typu, v níž submisivní Eliška převezme roli milující matky, pečovatelky a udržovatelky rodinného ohně, zatímco dominantní Sáru autorka stylizovala do role pracujícího muže-dělníka, který zajišťuje psaním televizních seriálů finanční chod domácnosti. Kolotoč absurdních situací se dá do pohybu, když protagonistky začnou provozovat sex po telefonu a Sára pořídí Elišce milence. Los padne na životního ztroskotance Jardu, který se postupně stane nezbytnou součástí jejich bytového interiéru.

Román vyšel poprvé v roce 2006 pod názvem Nezavěšujte se.

Irena Obermannová (1962) je česká spisovatelka a dramaturgyně. Vystudovala dramaturgii a scenáristiku na pražské FAMU, je autorkou několika rozhlasových pohádek. Byla dramaturgyní diskusních pořadů a autorkou několika reportáží České televize, s níž spolupracuje dodnes. V roce 1996 debutovala jako spisovatelka knihou Frekvence Tygra, výrazný úspěch jí přinesl Deník šílené manželky (1998), který byl vydán i v zahraničí a v roce 2000 se stal předlohou pro stejnojmenný televizní film (režie Václav Křístek, ČT, 2000). Obermannová je autorkou také několika dalších filmových a televizních scénářů, Divnovlásky (podle vlastní knihy, režie Petr Slavík, ČT, 2009), Ordinace v růžové zahradě a Ulice. Její poslední prací v této oblasti je šestnáctidílný seriál ČT Veselý starobinec (zatím v realizaci).

 

Tento článek je tisková zpráva - Albatrosmedia.cz

 

 

Diskusní téma: Irena Obermannová: Sex po telefonu

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek